Як вибрати камеру для мотоцикліста

При виборі камери для мотоцикліста, як і при виборі, майже, кожної речі на цьому світі варто знати й дотримуватись багатьох дрібниць та особливостей. В цій статті постараємось розглянути головні аспекти при виборі мото камери.

Для чого потрібен відеореєстратор? На автомобілях відеореєстратири просто вибухнули своєю популярністю, можливість мати хоч якийсь доказ при ДТП чи якійсь іншій пригоді або конфліктній ситуації на дорозі стала родзинкою й всі автолюбителі почали обладнувати свої т.з. компактними цифровими камерами. Під час свавілля ГАЇ, міліції та влади це була просто життєва необхідність задля можливості доказати свою правоту. Така ж необхідність безперечно потрібна й мотоциклістам, як транспорту з підвищеною небезпекою. Але коли для автомобіля можна придбати реєстратор за помірні кошти і він буде виконувати свою функцію то у випадку з мотоциклами все не так просто. Головною відмінністю є захист від вологи та робота від акумуляторної батареї.

Отже коли ми розібрались що необхідність в камері є не менш серйозною ніж використання захисного одягу ми можемо перейти до головних особливостей.maxresdefault

Загалом мотокамери можна поділити на два види: спеціалізовані відеореєстратори для мотоцикла, та загальновідомі екшн-камери (Action-Camera) По суті це одне й те ж. Це все- камери які здатні вести відеозйомку в екстремальних умовах, або наближених до них. Середовище більш агресивне, дощ, пил, вологість, температурні режими. Звичайні відеореєстратори довго не витримають. Тому необхідність в захисті є остаточною. Вибирайте максимально наближено до IP-67 і буде вам щастя.

Давайте визначимось що краще, спеціалізований пристрій чи універсальний? Це думка кожного, але у всіх нас є інше життя крім любові до мотоциклів, ми плаваємо, рибалимо, шукаємо цікаві місця, розважаємось, подорожуємо, одним словом активно проводимо час. І головне в цьому саме активність, а зняти все, запам’ятати яскраві моменти нашого життя допоможе ця маленька, компактна камера яка не боїться нічого! Тому універсальність, як на мене, буде більш прийнятною. Але якщо Ви бажаєте придбати ціленаправлену камеру, поставити її на мотоцикл і забути, то вам підійде спеціалізоване рішення й поради з цієї статті також будуть корисними.

Місце встановлення

Найпопулярнішим місцем є шолом, мабуть, найкращий ракурс для відеозйомки, найкращий вид і можливість показати що хочете, така собі зйомка погляду байкера. На шоломі камеру встановлюють також по різному, на підборідді, збоку та зверху. Також є кріплення на груди. Ну і звичайно на мотоцикл, тут потік вашої фантазії. Сучасна різноманітність кріплень дозволяє поекспериментувати з картинкою. Що при цьому важливо? Потрібно при виборі камери орієнтовно уявляти свої бажання, чи вистачить вам кріплень і чи є можливість придбати додаткові при необхідності. Купуючи рідкісну камеру з особливими кріпленнями можна залишитись без підтримки і займатись “колхозом” при встановленні. 54a86bcc168bd62aa89cd7c39982884f

Також якщо ви любите знімати гарні відео, потім монтувати відеоролики то важлива зміна ракурсів. Наприклад маючи одну камеру, можна приєднати декілька кріплень на різні місця і лише періодично ставити на них камеру. Особливість конструкції деяких Action камер може бути дискомфортною при встановленні на шолом збоку або зверху. Так, відома GoPro прямокутної форми, і має опір повітрю. На високій швидкості  аеродинамічні властивості є дуже важливим фактором. А ось на груди ідеальний варіант, тут все індивідуально.

pdp_image_sidemount_life2_3

Існують відеореєстраторіи з одним центральним блоком й двома виносними камерами на проводі. Такий варіант буде ідеальним для встановлення на мотоцикл стаціонарно. Зараз з’являються камери на 360°, але їх ціна набагато більша, а чи необхідно воно, це ще питання. Наприклад, припустимо що у Вас одна камера. Стається ДТП (Не дай Бог) якщо Ви їхали по правилам, а винуватець ні, то й одна камера це покаже, навіть без потрапляння до кадру самої точки зіткнення або правопорушення.

Технічні характеристики

Ці параметри досить різняться в залежності від виробника та ціни. Флагманські камери мають найбільшу кількість “фішок”. Головне на що потрібно звертати увагу це кут запису та якість. Ширококутні камери захоплюють більше інформації що надзвичайно корисно. Єдиним мінусом є викривлення картинки, але це не так важливо при звичайній зйомці дороги. Також в деяких камерах цей кут можна змінювати. Якість картинки, чи має це велике значення для Вас думайте самі, для реєстратора буде достатньо 720p 30 к/с. А ось для зйомки гарного відео та й в ідеальному варіанті потрібно мати мінімум 1080p 60 к/с. Для чого потрібна така частота кадрів? ну наприклад Ви захочете у відеоредакторі уповільнити цікаві кадри. Та й взагалі при розборі ДТП на відео, набагато більше деталей можна побачити. А можливість запису 4k або 120 к/с приємний бонус для відеозйомки крутих моментів. Будьте обережні з вибором бюджетних камер, заявлені характеристики, часто, не відповідають дійсності, а знімати реальні 60 к/с можуть одиниці. Часто зустрічається інтерполяція і склеювання кадрів.

Якість картинки важливий параметр якщо Ви знімаєте для себе. І в цьому параметрі флагманським action камерам немає рівних. Також чимало значить якість запису в нічний час. Дешеві камери стають “сліпими” з настанням ночі, тому варто на це звернути особливу увагу. Просто не кваптесь з вибором, пошукайте відгуки в інтернеті, погляньте зразки відео. Так, YouTube не покаже оригінальну якість але приблизно порівняти можна, попробуйте знайти оригінальний ролик, і варто дізнатись якість запису вночі.dtpw66j29ds

Автономність камери також важливий параметр, середня тривалість запису становить 120- 150 хвилин. Для більшості поїздок буде достатньо, а от для подорожей це проблема, хоча є можливість підзарядити камеру від звичайного USB, в кожного любителя далняків має бути така зарядка. Деякі камери мають функцію запису під час зарядки, тому це варто враховувати під час вибору. Акумуляторні батареї це мінус всіх портативних пристроїв, але іншого вибору немає. Спасінням можуть стати додаткові змінні акумулятори, які можна придбати як опцію.

Дрібниці які важливі!

  • Захисний кейс. Камера може бути вологозахищена, але при падінні тріснути, кейс по типу action камер буде більш прийнятним, його можна змінити, відремонтувати та і надійність краща, можна занурювати в воду!
  • індикація на камері просто святе, бажано мати декілька діодів з різних сторін камери, звуковий сигнал. Це важливо щоб знати чи йде запис відео. Безліч випадків коли камера не записує в самі відповідальні моменти.
  • екран на камері буде приємним доповненням. Наприклад ви захотіли змінити формат відео або якість, відображення навіть мінімальної інформації буде важливим. Індикатор заряду батареї.
  • gps датчик буде показувати Ваші координати, ну і можливість показувати час й дату на відео буде додатковим доказом під час розгляду справи.
  • дистанційне керування камерою за допомогою кнопки.
  • смарт функції. До цього можна віднести наявність WI-Fi, Blutouth та можливості управляти камерою з смартфона. Просто чудова функція, щоб виставити кадр, дистанційно зробити фото чи почати запис, змінити налаштування камери, режими, якість. Для декого це може стати головним при виборі.
  • запис звуку та можливість під’єднати мікрофон (блогери оцінять)
  • кількість додаткових аксесуарів та кріплень.Motorcycle2618

Висновок та ціни

Ось ми й розглянули поверхнево майже всі аспекти при виборі камери для мотоцикла/мотоцикліста. Залишилось підвести підсумок, поговорити про ціну та дати пораду на які компанії варто звернути увагу.

Справжній мотоцикліст як і при виборі іншого обладнання, захисту, аксесуарів, має підійти до вибору серйозно, зважити всі +/- з рештою це пристрій який потрібно використовувати при кожному виїзді, а якщо він буде приносити дискомфорт то отримати задоволення від керування мотоциклом буде складно. А це чи не головне в нашому захопленні.

Ціни та варіанти, їх безліч. Знайдете все під свій гаманець. Чи можна брати китайців? Так, зараз їхні камери зросли в якості, картинка чудова, тільки потрібно більше дізнатись про модель, щоб не було сумніву і можна брати. Зараз скільки моделей, та марок що їх всі знати неможливо. З бюджетних зверніть увагу на SJCam або Xiaomi Yi. Ціна доступна, а якість картинки на висоті.Prism-Handlebar-Mount_Ducati-Monster_11_enl

З флагманських камер це всім відома GoPro та Sony. Ці компанії знають толк в виробництві кращих action камер. Ціна кусається, але вони сконструйовані до дрібниць, це справа багатьох років. Також є безліч прекрасних камер типу Drift, Contour та інші. Беріть що подобається та влаштовує. При покупці GoPro, наприклад, то варто очікувати дорогих оригінальних аксесуарів. Добре що є китайський ринок, там є дешеві кріплення. Aliexpress допоможе.

Ціна від 70$ до GoPro)

Тепер точно все. Якщо стаття була корисною то коментуйте й поділіться з друзями. Дякуємо!

 

Поділитись

Залишити коментар

Войти с помощью: