Діти – пасажири на мотоциклі

Нещодавно в англомовних соціальних мережах здійнявся галас щодо їзди дітей на задньому сидінні мотоцикла. Причиною стала вірусна фотографія яка швидко розповсюдилась по Facebook. На цій фотографії зображено дитину яка їде на задньому сидінні тримаючись за водія спортбайка.

child-motorcycle

Хотілось би висловити власну думку й поговорити про законність таких вчинків, а також про правила перевезення дітей на мотоциклі в Україні.

Стосовно даного випадку. В мережах почалось масове звинувачення батьків, мов де була мати та що за бовдур батько. Мати 8 річної дівчинки відповіла всім в “тролінговій” формі. Наче так, це було небезпечно, але дозволено законом, а її батько має стаж водіння 20 років, й дитина була одягнена в захисне спорядження. До речі це сталось в штаті Техас, де дозволяється перевозити дітей з 5 річного віку при досяганні ногами підніжок. Мати також сказала такі цікаві слова: “Немає ніякого сенсу в тому живий ти чи ні якщо ти не ЖИВЕШ”

DSC_0179

Щодо наших законів в Україні то є тільки два пункти які регулюють правила перевезення дітей на мотоциклі по ПДР.

Пункт 5.2 б) Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні: під час пересування на тз, обладнаному ременями безпеки бути пристебнутими, а на мотоциклі і мопеді – в застебнутому мотошоломі.

Пункт 21.11 а) Забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля – без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда.riderbelt-main-300x171

Насправді ці правила досить жорсткі якщо порівняти їх з іншим Світом, та й взагалі всього 2 пункти! Взагалі в різних країнах діють різні заборони на перевезення дітей на мотоциклах. Наприклад, в Австралії дозволяється їздити при досягненні 8 років. У Великобританії будь-яка людина може їздити на задньому сидінні, єдиним критерієм є діставання до підніжок мотоцикла. Навіть дозволяється трішки піднімати їх щоб діти змогли дотягнутись. В США цей критерій різниться в залежності від штату. В деяких жорсткіші параметри в деяких простіше. А хтось навіть вимагає щоб дитина була приєднана до райдера джгутом або спеціальним ременем.

При піднятому галасі щось люди не задумуються про країни Азії, де на мотоциклі може їхати молода сім’я з 5- ма дітьми, і це не заборонено законом. І люди їздять, це для них національний транспорт і спасіння при економічних проблемах. Скільки ми бачили відеороликів та фото з такими ситуаціями. 3 людини, одна дитина на кермі, друга на баці, третя між ними, четверта на руках у матері, й ще двоє на багажнику.

Pillions

Якщо чесно то я особисто спостерігав такі ж ситуації в наших селах та невеликих містах. Не такі екстремальні, але ж. Малі діти, батько й мати, всі без шоломів. Люди бідніють в нашій країні, але це не завжди є причиною таких безглуздих вчинків збоку батьків. Наражаєте своє життя на небезпеку, не тягніть за собою дітей!

Всі ми пам’ятаємо момент коли сіли на мотоцикл вперше, хтось навіть не пам’ятає, так рано це було, наші батьки, дядьки катали нас. Це незабутні емоції. Але одна справа проїхатись по двору, а інша їздити по дорогах загального користування без захисту, на транспорті підвищеної аварійності, з нашими дорогами і водійською культурою громадян. Я б не став наражати життя своєї дитини на таку небезпеку. А Ви що гадаєте? Чи варто Україні зменшити обмеження?

Оцініть та поділіться статтею з друзями. Вам не складно, а нам приємно)

 

Поділитись

Залишити коментар

Войти с помощью: