Easy Rider’s Captain America мотоцикл був проданий за $1.35 мільйона

Легендарний і найбільш впізнаваний мотоцикл, чоппер Капітан Америка з фільму Easy Rider (що в перекладі на українську звучить доволі смішно) був проданий в 2014 році за рекордну ціну в 1,35 мільйонів доларів що робить його найдорожчим мотоциклом у Світі. Відразу ж після аукціону мотоцикл оцінюють вже в 1,6 мільйона тому майбутня ціна на цю легенду буде тільки зростати.

Але не все так просто з даним мотоциклом і угодою. Під час новини про аукціон на мільйон з’явилася інформація про ще один оригінальний мотоцикл, який брав участь в зйомках фільму. Який насправді є оригінальним і хто правий в цій ситуації? зараз намагатимемось розібратись в цьому.

Отже фільм вийшов на екранах в 1969 році й зібрав майже 60 мільйонів доларів, що вивело його в топ фільмів цього року. А сам фільм став легендарним і найулюбленішим для більшості байкерів всього Світу. Але зараз не про фільм, нас цікавить мотоцикл.

Всього для фільму було побудовано 4 чоппери Captain America, більшість яких розікрали ще до виходу фільмів на екрани, як це не смішно звучить. Долю тих апаратів невідомо, говорять що вони були розібрані та продані по деталях.Беспечный ездок

Мотоцикл який виставили на аукціон належить Міхаелю Ейсенбергу (Michael Eisenberg) Агенту з нерухомості й колекціонера голлівудських реліквій. Ейсенберг придбав мотоцикл у 2014 році від Джона Парема із Середнього Заходу США. Сам Джон заволодів мотоциклом у 2002 році, коли придбав його в Дена Хагерті для свого національного музею мотоциклів.

Ден Хагерті є ключовою особистістю в цій справі, він мав незначну роль в фільмі, а головне брав участь в побудові мотоциклів. І саме нашого героя, Капітана Америку він побудував з уламків мотоцикла який використовувався в сцені в кінці фільму Обережно спойлер де райдера вбивають і мотоцикл летить в кювет і підривається. 

При продажі мотоциклу в 2002 році, Хагерті завірив Парема що мотоцикл єдиний оригінальний і видав йому на те сертифікат. Тому Ейсенберг був абсолютно впевнений в оригінальності даної моделі, маючи сертифікат від відомого Хагерті, він не задумуючись виставив мотоцикл по такій ціні на аукціон.

Але під час новини про продаж мотоцикла на аукціоні, з’явився ще один персонаж в цій історії Гордон Гренджер заявляючи що оригінальний мотоцикл в нього і на те він має докази у вигляді сертифікату підписаного самим Деном Хагерті. Санта Барбара чи не правда?

Беспечный ездок

Сам Хагерті визнав виданню Los Angeles Times що це правда і він видав два сертифікати оригінальності Captain America. Але лише один є справжнім і це насправді мотоцикл Ейсенберга, а інший то була помилка, наче він гадав що видає сертифікат на найкращу копію оригінального мотоцикла з фільму.

У 2010 році пожежа знищила придорожній склад Грейнджера в Остіні, де він тримав свої колекційні мотоцикли й автомобілі. Насправді мотоцикл не був пошкоджений, але він скористався нагодою й сказав місцевим новинам і засобам масової інформації що це був оригінальний Капітан Америка. Ніяких арештів не було проведено, а влада визнала цей факт як підпал.

До цієї суперечки залучили головного героя фільму Easy Rider Пітер Фонда який саме їздив на даному мотоциклі. 75-річний актор не тільки знімався в фільмі, він також брав участь у створенні моделі, хоча й в кінці, але саме на ідеї створити рисунок американського прапору наполіг саме Пітер Фонда. Сам Пітер коментує дану ситуацію так: “Великий щур смердючий в цій історії” Але фонда більш схильний що оригіналом є мотоцикл Ейсенберга, на що відразу відреагувала інша сторона, наче по кадрам фільму ніяк не визначити справжній мотоцикл. А Ейсенберг пообіцяв Фонді частку від виторгу з аукціону. 

Особисто в мене виникає неприємне відчуття що кожен з даної ситуації брехун і спостерігаючи за такою сумою кожен намагається тягти ковдру в свій бік.

Найбільшим негідником в даній ситуації я бачу саме Хагерті. Він проходив тест на детекторі брехні восени 2014 року і цим підтвердив що мотоцикл Айзенберга є оригіналом. У 1996 році Хагерті який відсидів тюремний термін за продаж кокаїну і ухилення від сплати податків  був глибоко в боргах. Таким чином , він продав Капітан Америка Грейнджеру за $ 63000. Грейнджер говорить що це була реальна угода на 100%, а Хагерті найбільший чортовий брехун в Світі.

Насправді вся ця тяганина продовжується дотепер, адвокати працюють на повну, а вирішення суперечки в оригінальності не знайдено. Отже німецький анонім придбавши мотоцикл не може бути впевненим чи він єдиний власник, виклавши майже півтора мільйона доларів за мотоцикл це м’яко кажучи неприємно.

Для нас немає різниці хто правий, хто ні. Важливий факт, за легендарний мотоцикл з фільму готові потратити такі кошти. І це, дорогі друзі не межа. Чим далі будуть в минулому ті часи, речі і цінності, тим дорожче будуть коштувати об’єкти історії. А володіти даними речами буде статусно і авторитетно.

Беспечный ездок Беспечный ездок

 

 

 

 

 

 

Поділитись

Залишити коментар

Войти с помощью: