10 ПОРАД ДЛЯ ЇЗДИ НА МОТОЦИКЛІ ВЗИМКУ

Прихід холодів для мотоцикліста це страждання, мототоксикоз, депресія. Але Зима не полишає бажання їздити деяких мотолюбителів. Вони відмовляються законсервувати свій мотоцикл чи скутер в гаражі до приходу тепла. Чи в неможливості життя без простого і дешевого транспорту не маючи автомобіля або іншого вибору добратися до роботи (далекі села і т. д.) або не бажання нудитися в громадському транспорті, а також простих фанових покатушках вихідного дня люди продовжують їздити до великих снігів або і круглий рік. Тому ми зібрали найбільш важливі поради для комфортного і безпечного перетину “відмітки” Зима.

1. Ви впевнені?

Ні, справді  хочу вас повністю відговорити від цієї затії. Закрийте цю статтю. Поставте свій мотоцикл в гараж і чекайте тепла, читайте новини, монтуйте свої відео з подорожі, обробляйте і милуйтеся фотографіями, діліться про це на форумах і мрійте та плануйте новий сезон.

Ще тут? Ну попробувати варто було. Насправді, їзда взимку  в рази більш небезпечна, але вона може подарувати вам величезний стаж керування і управління що допоможе в майбутньому уникати аварійних ситуацій і відточити майстерність до максимуму. Зараз не річ про ендурні катання на шипованій гумі по лісам чи полям або на мерзлому озері на спорті як варіант вихідного фану, хоча деякі поради можна буде для себе підкреслити.

2. Одяг і екіпіровка

Про екіпіровку навіть мови бути не може – ОБОВ’ЯЗКОВО.  Імовірність падінь взимку набагато вища, навіть на невеликих швидкостях травмуватися можна легко. Але і тут є декілька важливих деталей. Звичайно що екіп має бути зимовий, з сучасними технологіями він надасть вам максимум комфорту, але при не достатньому бюджеті можна обійтися черепахами з утепленням звичайною одежею, Важливо щоб вона не продувалася і була міцною та комфортною, не сковувала рухи. Також варто не допускати якихось щілин в одязі між перчатками та рукавом, шия також має бути в теплі, обов’язково використання підшоломника. Звичайно що під час їзди ми потіємо (так як і влітку) взимку дуже важливо не бути мокрим, адже тепловіддача буде більшою і ви почнете замерзати, тому необхідність в термобілизні дуже велика. Мотоботи повинні бути міцними і теплими. Запотівання візора ще одна проблема, є спеціальні їх види з системою пінлок, ну і також є самий дешевий засіб (миючий засіб розтирається всередині візора) і цього достатньо на декілька днів.

Мотожилет

3. Руки й ноги в теплі

Особливо варто ще раз приділити увагу нашим кінцівкам. Від їх стану, швидкості реакції і відчуттів залежить керування мотоциклом, перемкнути передачу, регулювати дросель газу, ручка зчеплення, переднє гальмо (в особливих випадках) Все це на мотоциклі являється життєво необхідним, а що трапиться якщо ваші пальці почнуть дубіти і не відчуватись так різко. Тому важливо особливу увагу приділити вибору перчаток, мотоботів, можливо встановити на мотоцикл пелюстки і ручки з підігрівом. Також є спеціальні грілки, які працюють від бортової мережі 12 В.

4. Мотоцикл і його підготовка

Варто зрозуміти що експлуатація мотоциклу взимку згубно впливає на його стан, перепади температури, дорожні солі, неминучі падіння. Також є декілька порад як покращити його життя взимку. Варто замінити масло на менш в’язке, але це індивідуально, деякі виробники рекомендують використовувати однакове масло незалежно від температури. Також поміняти антифриз (якщо водяне охолодження)  Можна налаштувати систему живлення двигуна, погратися з карбюратором (дивіться мануал). Звичайно можна установити дуги безпеки(вони завжди будуть доречними) Ручки з підігрівом, високе вітрове скло. І тут дуже важливий момент, якщо ви збираєтесь використовувати додаткові види обігріву то варто задуматись чи витримає ваш генератор і батарея, як варіант перехід освітлення і всіх лампочок на світлодіодні. Також можна встановити генератор більшої потужності. Потрібно слідкувати за дзеркалами, щоб вони були чисті і інформативні. Ну і звичайно Зимова гума, так дорого, але необхідно. Варто завжди чекати від морозу несподіванок, таких як замерзлий замок запалювання чи паливного баку, слідкуйте за цим і не допускайте попадання води в замки і механізми. Якщо це одиночні виїзди то краще промити мотоцикл від солі і грязі.

5. Дорожнє покриття, керування

Говорити про те що дорожнє покриття взимку більш слизьке, навіть до появи снігу, не варто. Є додаткові небезпеки, це скупчення каші з снігу і грязі, солі, воно являється взагалі нестабільним і небезпечним, варто уникати такого при поворотах. Звичайно при поганій роботі снігоочисників утворюються колії, які для мотоцикліста означають падіння за падінням. Ніякого задоволення від їзди на мотоциклі взимку по місту та ще й з засніженими дорогами немає і це факт! Водії автомобілів і прохожі взагалі вважають Вас диб…… ненормальним. І тут варто зрозуміти що в таку погоду робити на двох колесах нічого. Загалом кожного року такий період десь місяць-два і його справді варто перечекати. Все ж рекомендую їздити лише при відсутності снігу на дорозі або його мінімуму.

Щодо керування потрібно бути постійно напоготові. Мікроконтроль і уважність запорука безпеки. Дуже важливо правильно вибрати передачу для пересування, рівномірно дозувати потужність і не допускати блокування колеса при гальмуванні. Тут також варто сказати про вибір дистанції а також швидкості для маневру і входу в поворот. Робіть запас на всі ці дії по власним відчуттям.

Камінці, гілочки і інші речі на дорозі  потрібно уникати і остерігатись, вони можуть бути покриті льодом, також як і в дощ варто остерігатись трамвайних колій, у випадку необхідності переїхати їх перпендикулярно.

Riding-in-winter

6. Частіше зупиняйтесь

Звичайно ми як самі хоробріші з хоробрих завжди говоримо собі “ще трошки і тоді зупинюсь для перепочинку”. В холодний період при далеких подорожах Ви маєте зупинятися частіше. Особливо не варто думати що чим далі  проїду за раз тим краще. Довгі прохвати без зупинок приголомшать ваші руки і ноги, а це вже небезпечно як для вас так і для інших учасників руху. Тому варто тримати процент комфорту, зупинятися на АЗС, шукати туалети де є сушилки рук, пити чай, грітись.

7. Погода, її непередбачуваність

Погода в осінній і зимовий період може принести багато несподіванок, набагато серйозніших ніж дощ влітку) Туман набагато частіше явище, він густіший, а зважаючи на слизьке покриття набагато небезпечніший, зреагувати на зміну дорожньої обстановки важче. Холодний, крижаний дощ може означати зупинку поїздки, ні в якому випадку не варто їхати при ньому. Завжди збираючись в поїздку потрібно розуміти що є можливість появи снігопаду чи замерзання асфальту, покриття його крижаною кіркою. Звичайно потрібно добратись додому, іншого варіанту немає, ну або переїхати це явище, якщо ви долаєте такий пояс. Єдина порада трошки підпустити колеса для більшої плями контакту, також бути уважним і слідувати порадам з пункту 5. Додатковий теплий одяг не стане крайнім в таких ситуаціях.

May motorcycle riding

8. Виразити себе на дорозі

Основною причиною аварій з участю мотоцикліста і водія є банальне не помітність першого другим. І справді це має місто бути, Ви менші, швидші і в більшості випадків з’являєтесь нізвідки ( принаймні так кажуть автомобілісти). Звичайно ніхто не очікує появи мотоцикла в зимовий час,тому потрібно виражати себе на дорозі, включити основне світло, вмикати поворотні вогні раніше, не шуткувати з міжряддям і розуміти де сліпі зони, коли Ви і вас не бачать і уникати їх. Також варто одягати яскраві жилетки з відбивачами світла. Згадайте скільки автомобілів їздить з майже повністю запітнілими і замерзлими вікнами, просто “продряпавши дирочку” на лобовому склі. Відразу стає страшно.

9. Алкоголь щоб зігрітись.

В критичних моментах в холоді ви можете подумати що можна зігрітись алкоголем. Так, вени розширюються і приходить відчуття тепла, але це омана, насправді ви холонете і замерзаєте ще більше. Також не варто перебільшувати з кавою.

10. Добре харчуватись

Коли холодно наш метаболізм уповільнюється, і нам не так хочеться пити і їсти, що викликає втому. Зазвичай щоб зігрітися організм починає тремтіти і використовує енергію. Варто приймати багато їжі щоб триматись в теплі. Їжу слід вибирати корисну з великою кількістю вітамінів і мікроелементів. Вона має бути вуглеводною, добре щоб теплою, не забувати про фрукти.

Ось і всі основні поради, які сподіваюсь допоможуть вам при їзді на мотоциклі в холода. Можливо Ви щось хочете добавити чи маєте власний опит таких поїздок запрошую вас до коментарів.

Поділитись

Залишити коментар

Войти с помощью: